Zysk dla dzieci ...."

W tym roku szkolnym 4 nasze klasy – 1b, 2c, 3a, 3b zakwalifikowały się do VII edycji projektu  Moje pierwsze pieniądze  realizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni. Nasza szkoła znalazła się w gronie 14 szkół podstawowych (blisko 900 uczniów) z całej Polski propagujących i realizujących tę jakże ważną dziedzinę życia ludzi – finanse. Celem niniejszego programu jest m.in. nauczenie dzieci odpowiedzialności za podejmowane decyzje finansowe, jak i uświadomienie im roli i znaczenia pieniądza w życiu człowieka. Pomoże im to przygotować się do racjonalnego i świadomego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi. Uczniowie dowiedzą się, skąd wzięły się pieniądze, jak działają, dzięki czemu będą kształtować pozytywne nawyki oszczędzania, poznają zależności pomiędzy pracą a zarobkami, potrzebami i zachciankami.