Program Comenius 2012 -2014

Za nami II semestr realizacji zadań w ramach projektu współpracy międzynarodowej Comenius – partnerskie projekty szkół.

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami naszych działań:

1. Dzielenie się wiedzą o zdrowym stylu życia poprzez tworzenie dzienników/ pamiętników w języku angielskim i polskim.

My diary Karolina 4c - zobacz
My diary Ala 6a - zobacz
My diary Damian 4c - zobacz

2. Logo zaprojektowane przez uczennicę naszej Szkoły Anię Chludek z kl IIa zostało wybrane logiem projektu Wide Open Window.

3. Film prezentujący zajęcia sportowe w naszej szkole.
Zobacz

4. Przygotowanie nagrania na temat jak i gdzie ludzie spędzają czas wolny w naszej okolicy.
Zobacz

5. Zdrowy styl życia a sukcesy sportowe w naszej szkole. Zestawienie sukcesów sportowych naszych uczniów. zobacz

6. Dzień wody. zobacz

7. Wizyta delegacji szkół partnerskich w naszej szkole. zobacz

8. Organizacja kampanii antynikotynowej w naszej szkole.

Uczniowie naszej szkoły zorganizowali kampanię antynikotynową. Przygotowali plakaty i ulotki w celu zwrócenia uwagi na szkodliwość palenia.

9. Dzień Gimnastyki Umysłu.

W ostatnich dniach czerwca, w naszej Szkole zostały zorganizowane Dni gimnastyki mózgu. Uczniowie klas I – III mieli okazję rozwiązywać różne zadania i łamigłówki, a także poćwiczyć koncentrację uwag oraz koordynację i precyzję ruchów. Trzeba było chwilę się nagłowić, aby rozwiązać lub przygotować krzyżówkę. Nasi milusińscy nie mieli żadnych problemów podczas gry w warcaby, odnajdywania sposobu na Sudoku, czy zapamiętywania obrazków w grach Memory. W wyznaczonych salach, w określonym czasie świetnie się bawili, nie zauważając, że przy tym nabywają nowych umiejętności i doskonalą poznane.

10. Dzień Matematyki.

W ramach Dni Efektywnego Uczenia odbyły się w naszej szkole Dni Matematyki, których celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych, zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce, popularyzacja matematyki, wyrabianie umiejętności pracy zespołowej oraz uświadomienie faktu, że nauka matematyka może być wesoła i przyjemna. Szkolne Dni Matematyki poprzedzone były wyłonieniem z klas 4 – 6 „Mistrzów szybkiego liczenia” oraz przygotowaniem „ Matematycznych prezentacji multimedialnych”. Finałem był Matematyczny Czar Par. Uczniowie rozwiązywali na czas zadania matematyczne, krzyżówki, tangramy, zagadki z zapałkami, układali kostki Happy Cube oraz rozwiązywali krótkie zadania tekstowe.

11. Dzień Sportu.  zobacz